Dożynki gminno – parafialne w Grabinie

Boże, z Twoich rąk żyjemy,

Choć naszymi pracujemy.

Z Ciebie plenność miewa rola,

My zbieramy z Twego pola.

Wszystko Cię, mój Boże, chwali.

Aleśmy i to poznali,

Że najmilsza Ci się zdała

Pracującej ręki chwała.”

11 września nasza wspólnota parafialna gościła wiernych z wszystkich parafii naszej gminy. Okazją do tak wyjątkowego spotkania, były zapowiadane już od wielu tygodni, dożynki gminno – parafialne. Uroczystość odbywała się na pięknie usytuowanej plaży w Grabinie. Korowód dożynkowy wyruszył z GOK-u w Grabinie, by dotrzeć na najważniejszy punkt – Mszę Świętą, sprawowaną w intencji rolników. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz infułat Aleksander Pasternakiewicz a homilię wygłosił ksiądz kanonik Leszek Żuchowski. Po Eucharystii miała miejsce prezentacja wieńców dożynkowych i ich poświęcenie.