Katecheza w Parafii

Dni Patrona w naszej szkole

STUDNIA DLA AFRYKI

W dniach 28.09 – 02.10 obchodzimy w naszej szkole Dni Patrona – świętego Franciszka z Asyżu. Jednym z ważnych wydarzeń poniedziałkowych była akcja zbiórki datków na budowę studni w Afryce. Na naszym stoisku można było nabyc prace wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a także prace wykonane techniką decoupage przez panie z Klubu Przyjaciół Grabiny. Wszystkim hojnym ofiarodawcom, którzy kupowali nasze wyroby – głównie Rodzicom, serdecznie dziękujemy. Zbiórka datków w szkole będzie trwała do końca tego tygodnia.
Szczególne podziękowania należą się pani Monice Dymkowskiej oraz uczniom klasy VI – Dominice Szejnie, Zuzi Kroczewskiej, Julce Kowalczyk, Wiktorowi Olczakowi, Kacprowi Keklakowi oraz Dawidowi Włodarczykowi i Rafałowi Czyżykowi za pomoc w organizacji stoiska i jego obsługę.
Zebrane pieniążki wyślemy na konto fundacji, prowadzonej przez następców naszego Patrona – misjonarzy, pracujących w Czadzie oraz Republice Środkowoafrykańskiej.


Fundacja Kapucyni i Misje została powołana w 2010 r., aby pomagać ubogim w dwóch krajach afrykańskich, w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie pracują misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Bracia misjonarze wyjechali do Afryki, aby głosić Dobrą Nowinę, udzielać sakramentów świętych, budować wspólnotę Kościoła i swoim życiem dawać świadectwo umiłowania Boga i bliźniego. W Afryce spotkali ludzi bardzo ubogich, cierpiących z powodu braku wody, żywności i lekarstw, dlatego podjęli pracę również na polu działalności humanitarnej. Pomagają budować studnie, szkoły, szpitale, rozdają żywność i leki. Wspierając misje w Afryce, dajemy świadectwo umiłowania Chrystusa poprzez pomoc “braciom naszym najmniejszym”.
Przyłącz się do nas już dziś! Wspieraj misje swoją modlitwą, pracą i ofiarą.

“Potrzeby są ogromne. Nie ma wody, jedzenia, lekarstw, nie ma szkół ani nauczycieli…”

Nie można głosić Ewangelii ludziom umierającym z głodu albo z pragnienia. Najpierw trzeba pomóc im przeżyć. Kraje środka Afryki najbardziej borykają się z problemem braku wody zdatnej do picia.
Ludziom w Afryce można pomóc. Przyłącz się do misjonarzy. Wykopmy razem studnie w Afryce. Podaruj wodę. Uratuj Życie.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie fundacji klikając w obrazek poniżej:

fundacja