“Kostka” znaczy “więcej”

Rok 2018 został ogłoszony przez Episkopat Polski Rokiem św. Stanisława Kostki. Na jego rozpoczęcie biskupi Polscy zachęcali:

“Niech przeżywany (…) Rok Świętego Stanisława Kostki stanie się czasem, w którym będziemy od siebie więcej wymagać. Może to być zerwanie z lenistwem duchowym i intelektualnym, zerwanie z nałogiem, zachowanie trzeźwości, modlitwa za nauczyciela lub księdza, adopcja dziecka poczętego albo post w konkretnej intencji. Zapraszamy Was również – na poziomie parafii, duszpasterstw, ruchów, seminariów i zgromadzeń zakonnych – do pogłębiania refleksji na temat życia św. Stanisława i wyzwań stojących przed młodymi katolikami w Polsce.”

Zwieńczeniem obchodów Roku św. Stanisława w naszej parafii była peregrynacja obrazu oraz relikwii Świętego Patrona Dzieci i Młodzieży.