Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W Uroczystość Przemienienia Pańskiego już po raz 38. wyruszyła z Płocka ponad 1000-osobowa grupa czcicieli Maryi, aby pielgrzymować do Jasnogórskiego Sanktuarium.

Tegoroczne hasło przewodnie Mocni Bożym Duchem nawiązywało “do programu duszpasterskiego w Polsce, który chce skupić uwagę ludzi wierzących na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej. Pielgrzymka w tym roku ma pomóc stawać się człowiekiem Ducha. Co to oznacza? Do Niego bardziej przylgnąć, z Nim się bardziej zaprzyjaźnić. Zaprosić Go bardziej go swojej codzienności. Może trzeba odszukać piękne modlitwy, hymny do Ducha Świętego i nimi się modlić, mieć je przy sobie. Byli święci, którzy codziennie, wytrwale prosili Ducha Świętego o pomoc, o asystencję, o Jego dary. Człowiek Ducha to nie człowiek cielesny czy materialista. Bardziej skupiony na tym, co duchowe.” ( Ks. Jacek Prusiński, Główny Przewodnik 38. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę)

Jak co roku także i z naszej parafii znalazło się kilka odważnych ciałem i duchem osób, które wyruszyły na pielgrzymi szlak. Choć, tak jak podkreślają, wysiłek fizyczny i trud związany ze znoszeniem niedogodności jest duży, tak duchowo i psychicznie odpocząć można na cały rok.