Wizytacja kanoniczna

We wtorek 17 września 2019 roku Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski dokonał wizytacji kanonicznej w naszej parafii.

Odbywająca się przynajmniej raz na pięć lat wizytacja, będąca z jednej strony pewną formą sprawdzenia funkcjonowania różnych płaszczyzn duszpasterstwa parafialnego, jest jednocześnie okazją do spotkania wiernych z biskupem. To właśnie w takich chwilach najbardziej zbliża się on do swojego ludu poprzez sprawowanie posługi słowa, uświęcanie i pasterskie przewodzenie, poznając bardziej bezpośrednio niepokoje i troski, radości i oczekiwania ludzi, mogąc ofiarować każdemu słowo nadziei.” (z Adhortacji Apostolskiej „Pastores gregis”)

Ksiądz Biskup odwiedziny w parafii rozpoczął od osobistej modlitwy w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Następnie udał się na spotkania ze społecznościami dwóch szkół znajdujących się na terenie naszej parafii – Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu oraz Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej. Kolejnym punktem w programie wizytacji były odwiedziny chorego a następnie modlitwa za zmarłych z licznie zgromadzonymi na cmentarzu parafianami. Po południu Ksiądz Biskup spotkał się z przedstawicielami grup parafialnych – z Kołem Żywego Różańca, Radą Duszpasterską i Radą Parafialną. Punktem kulminacyjnym wizytacji była Eucharystia sprawowana przez Księdza Biskupa o godzinie 1800.