Miłosierdzie Boże – konkurs dekanalny

31 maja w parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie rozstrzygnięto IV Międzyszkolny Konkurs Dekanalny.

“Msza św. i śpiew parafialnej scholi dziecięcej “Promyczek” rozpoczęły spotkanie dzieci i młodzieży z różnych szkół i parafii, by podsumować międzyszkolny konkurs. W wydarzeniu tym wzięło udział dziesięć szkół znajdujących się na terenie dekanatu gąbińskiego: Szkoły Podstawowe w Czermnie, Dobrzykowie, Gąbinie, Nowym Grabiu, w Łącku, Nowym Kamieniu, w Płocku-Ciechomicach, Szczawinie Kościelnym oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie a także Szkoła Podstawowa Sokrates z Edukacją Domową. Fundatorami nagród byli księża proboszczowie na terenach, na których znajdują się wyżej wymienione szkoły na czele z dziekanem ks. Danielem Kwiatkowskim.

Inspiracją tegorocznego hasła przewodniego i tematyki konkursu były słowa zapisane na obrazie Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie”. Odzew uczniów był bardzo duży – na etapie szkolnym do katechetów dotarło ponad 450 zgłoszeń, do etapu dekanalnego zakwalifikowało się 66, z czego komisja wybrała i nagrodziła 40 najciekawszych prac – plastycznych i literackich. Oprócz nagrodzonych pierwszych miejsc przyznano nagrodę specjalną, ufundowaną przez wręczającego nagrody ks. kan. Dariusza Piskorskiego, proboszcza parafii, za najpiękniejszy obraz Pana Jezusa. Wszystkie wyróżnione prace można było oglądać podczas okolicznościowej wystawy w gąbińskim kościele.” (Gość Niedzielny Płocki)

Dzieci z naszej parafii zdobyły w różnych kategoriach aż 4 wyróżnienia! Na uwagę zasługuje również nagroda specjalna dla Kingi Kamińskiej za pracę, na której przedstawiła wizerunek Jezusa Miłosiernego.

Poniżej galeria nagrodzonych prac: