Zakończenie roku szkolno-katechetycznego 2016/17

23 czerwca – zakończenie roku szkolno-katechetycznego – to dzień radości, dziękczynienia i podsumowań. Podczas Mszy Świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za szczęśliwie miniony rok szkolny. Był też czas podsumowania i nagrodzenia tych dzieci, które wyróżniły się najwyższą frekwencją na niedzielnych Mszach Świętych oraz szczególnym zaangażowaniem w oprawę Eucharystii z udziałem dzieci.

Niech drogowskazem dla wszystkich, rozpoczynających czas letniego wypoczynku będą słowa papieża Franciszka:

“Drodzy bracia i siostry, wchodząc w okres letnich wakacji pamiętajmy, że ten czas jest nam dany przez Boga dla dobrego odpoczynku fizycznego, ale także dla duchowej odnowy i dla umacniania więzi z członkami rodziny, z przyjaciółmi i z samym Bogiem.

Nigdy nie zapominajcie o modlitwie, o niedzielnej Mszy św. i o dziełach miłosierdzia dla tych, którzy go potrzebują.”