Żywe Diamenty Maryi

Zdjęcie użytkownika Kamil Różański.

“W tym roku po raz trzydziesty szósty wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Cieszy mnie to, że co roku są chętni do podejmowania tego trudu. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji. Jesteśmy w szczególnym roku, kiedy obchodzimy w całym Kościele stulecie Objawień Fatimskich. Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę.”

To fragment zachęty, jaką w tym roku skierował do mieszkańców diecezji płockiej biskup Piotr Libera. Już po raz 36 kilkaset osób wyruszy 6 sierpnia z pod płockiej katedry do Częstochowy, przed oblicze Czarnej Madonny. Szczególnie biskup zachęca tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali. Każdy kto choć raz był na pielgrzymim szlaku potwierdzi, że to czas wyjątkowy – modlitwy, radości, nawiązywania pięknych przyjaźni, wspólnego znoszenia niedogodności, a przede wszystkim zawierzenia trosk i kłopotów Najlepszej z Matek, która nikogo nie pozostawia obojętnym. Kto raz spróbuje, zawsze będzie tęsknił.

W kancelarii parafialnej do piątku 4 sierpnia trwają zapisy. Gorąco zachęcamy!

Wszelkich informacji można zasięgnąć na stronie pielgrzymki płockiej: http://pielgrzymka.com/pl/aktualnosci/lista

lub na facebooku: https://www.facebook.com/PieszaPielgrzymkaPlocka/

Można tam znaleźć zarówno porady praktyczne jak i zdjęcia i świadectwa, tych którzy przeżyli radość pielgrzymowania.